web analytics

Valter Bernardeschi

Valter Bernardeschi 2018-04-12T23:18:42+00:00
Valter Bernardeschi

1958’de doğan Bernardeschi Toscana’nın meşhur tepelerinde kurulu ufak bir kasabada yaşamaktadır. Fotoğraf çalışmalarına 1970’lerde başlamıştır. Başlangıçta dünyanın farklı yerlerindeki doğa manzaralarını ve ardından yaban hayvanlarını fotoğraflamıştır. Bernardeschi, kamerasından doğayı insanın temel eğitimi için bir kaynak oluşturan üstün bir sanatsal yaratının ispatı olarak görür ve ortaya koyar.

Fotoğrafları National Geographic, OASIS, BBCwildlife, ASFERICO ve tanınmış başka İtalyan ve uluslararası dergilerde yayımlanmıştır. Ağırlıklı olarak, dünyanın önemli Doğal Yaşam Parkları ile işbirliği içerisinde kitaplar çıkarmış, sergiler ve başka fotoğraf çalışmaları gerçekleştirmiştir. 2013’te Londra Doğa Tarihi Müzesi tarafından Yılın Yaban Hayatı Fotoğrafçısı olarak ödüllendirilmiştir. 2014’ten 2017’ye dek FIAP’ın İtalya temsilciğini üstlenmiştir.

Çeşitli fotoğraf etkinlikleri (sergi ve gösteriler gibi) için genellikle Attimi, Luci, Colori (Anlar, Işıklar, Renkler) başlığını kullanmayı tercih etmiştir. Bernardeschi, uzun zamandır doğa fotoğrafçılığı yolculuklarında uzman bir rehber olarak da etkinliğini sürdürmektedir.

www.ilmiocantolibero.com
www.grandiviaggifotografici.com