Web
Analytics

Murat Kaptan

Murat Kaptan 2018-04-19T01:39:05+03:00
Murat Kaptan

1971’de İzmir’de doğdu. Scuba ile dalış macerası 2003’te başladı. Hobi olarak başlayan sualtı fotoğrafçılığını 15 yıldır sürdürmektedir. Ülkemiz’de Van gölü dahil tüm dalış bölgelerinde dalış yapmış olup, ayrıca Kızıldeniz, Endonezya, Malezya ve Filipinler’de ileri seviyede dalışlar yapıp fotoğraflar çekmiştir.

Özellikle çocukların doğaya karşı farkındalıklarını arttırmak için 5 adet kişisel sergi açmış , ulusal ve uluslararası çok sayıda ödül almış, panellere katılmış ve dergilerde röportajları yayınlanmıştır.

2016 yılından bu yana İZSU Genel Müdürlüğü’nün Dokuz Eylül Üniversitesi (DTÜ) Deniz Bilimleri Teknolojisi Enstitüsü ile birlikte yürüttüğü bilimsel bir çalışma olan “İzmir Körfezi Oşinografik İzleme Projesi” nde sualtı görüntüleme koordinatörü olarak görev almaktadır.

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği İFOD’ un yönetim kurulu başkanı olan Murat Kaptan, aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde sualtı görüntüleme takım kaptanlığı ve antrenörlük yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.